Om hotellet
Mercure Budapest City Center har perfekt beliggenhet for deg som vil oppleve mest mulig av Budapest i løpet av oppholdet. Her bor du sentralt ved gågaten Váci utca på Pest-siden av Donau, rett ved butikker, restauranter, barer og severdigheter.
På Mercure Budapest City Center er det en sosial lobby med bar og restaurant, der du kan smake på lokale spesialiteter og ungarske viner. Når været tillater det, kan du spise måltidene dine på hotellets uteservering. Hotellet har frokostrom og et lite treningsrom.
Fra hotellet er det bare noen hundre meter til t-banen, noe som er praktisk når du vil utforske mange bydeler. Du kan også spasere til Elisabeth-broen, som tar deg over til Buda-siden. Fra Mercure Budapest City Center er det også gangavstand til bryggene Petofi og Vigadó der flere båter kan ta deg med på elvecruise på Donau.
Øvrig informasjon
- Bygget: 1986
- Renovert: 2018
- Etasjer: 12 (hotellet disponerer 1.–7. etasje)
- Rom/leiligheter: 224
- Heis
- Resepsjon
- Safe i resepsjonen
- Vaskeriservice mot betaling
Internett
- WiFi i resepsjon/lobby er inkludert
- WiFi på rommet er inkludert
Vår service på reisemålet
Ving har ikke personale i Budapest, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.
Viktig å vite
For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.
Skatter & avgifter
De ungarske myndighetene har innført en turistskatt på overnattinger i Budapest. På samtlige hotell og leilighetshotell kreves det en ekstra skatt. Skatten kan varierer litt fra hotell til hotell, men ligger på ca. 4 % av hotellprisen pr. natt. Skatten betales direkte til hotellet, senest ved avreise.
Offisiell klassifisering mangler



