Om hotellet
Radisson Collection Royal Hotel, Copenhagen er et velkjent hotell med pent interiør designet av den berømte danske designeren og arkitekten Arne Jacobsen.
Hotellet regnes som et av verdens første designhotell og her bor du i stilrene omgivelser midt i sentrum av København. Allerede i resepsjonen blir du møtt av Arne Jacobsens kunstverk, nemlig stolene Egget og Svanen. På hotellet kan du nyte gode bakevarer og skandinaviske retter, og det serveres frokost hver morgen.
Radisson Collection Royal Hotel, Copenhagen ligger rett ved sentralstasjonen og fornøyelsesparken Tivoli. Fra hotellet har du også gangavstand til Rådhustorget, den populære gågaten Strøget og byens gamle slaktehusområde, restaurantstrøket Kødbyen.
Øvrig informasjon
- Bygget: 1960
- Renovert: 2018
- Bygninger: 1
- Etasjer: 21
- Rom/leiligheter: 260
- Heis
- Resepsjon
- Vaskeriservice mot betaling
- Parkering mot betaling på hotellområdet med forbehold om plass
Internett
- WiFi på hele hotellet er inkludert
- WiFi på rommet er inkludert
Vår service på reisemålet
Ving har ikke personale i København, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.
Viktig å vite
For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.
Hotellets offisielle klassifisering er 5.



