Om hotellet
Hotel Bristol Berlin er et stort hotell med sentral beliggenhet i Berlin. Hotellet ligger i gaten Kurfürstendamm, en av Berlins fremste shoppinggater og boulevarder. Her bor du bra og i nærheten av flere av byens største severdigheter.
På Hotel Bristol Berlin er det en meget populær restaurant som serverer italienske retter, og som på sommeren har en trivelig utendørsservering. Her finnes det også treningsstudio og et innendørsbasseng i hotellets spa, hvor du også kan nyte enkle behandlinger.
T-banen ligger like utenfor hotellet, og i området rundt finner du et godt utvalg av restauranter og underholdning.
Øvrig informasjon
- Etasjer: 11
- Rom/leiligheter: 324
- Heis
- Safe i resepsjonen
- Vaskeriservice mot betaling
Internett
- WiFi på hele hotellet mot betaling
- WiFi på rommet mot betaling
Vår service på reisemålet
Ving har ikke personale i Berlin, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.
Viktig å vite
For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.
Skatter & avgifter
Tyske myndigheter har innført en turistskatt på overnattinger i Berlin. På samtlige hotell og leilighetshotell kreves det en ekstra skatt som skal betales direkte til hotellet, senest ved avreise. Skatten kan variere litt fra hotell til hotell, men beløpet er maks 5 % av hotellprisen pr. natt. Vanligvis koster det ca. 4-8 EUR pr. person og natt.
Hotellets offisielle klassifisering er 5.



