Bilde av et basseng med dekorativt mønster og omkringliggende solsenger, palmer og solnedgang i bakgrunnen. (AI-generert tekst)

Fairmont Fujairah Beach Resort

  • All Inclusive mot tillegg
  • Spa
  • Treningsrom

Om hotellet

Fairmont Fujairah Beach Resort ligger rett ved havet nær en vid sandstrand, mellom de dramatiske fjellene og en liten marina. Her bor du i veldesignede rom på den arabiske halvøya i Fujairah, og på hotellet venter en herlig blanding av aktiviteter og avslapning.

Ved bassengområdet med separat barnebasseng kan...
  • All Inclusive mot tillegg
  • Spa
  • Treningsrom
  • Barnebasseng
  • Gratis WiFi på hele hotellet

Hotellfakta

  • Basseng1 stk.
  • Barnebasseng1 stk.
  • Restaurant4 stk.
  • Bar2 stk.
  • HeisJa
  • Aircondition i alle rom/leiligheterJa
  • Nærmeste sentrum65 km
  • Nærmeste strand/badeplass100 m
Hotellbygning nær havet ved solnedgang, omgitt av mindre bygninger og fjell i bakgrunnen. (AI-generert tekst)
En uteplass med sittegrupper og en skyggetak dekket med stoff foran en havutsikt. (AI-generert tekst)
Lyst og moderne hotellrom med en stor dobbeltseng og utgang til balkong med havutsikt. (AI-generert tekst)

juli

42°
29°

august

42°
29°

september

40°
27°

oktober

36°
24°

november

31°
20°

Om hotellet

Fairmont Fujairah Beach Resort ligger rett ved havet nær en vid sandstrand, mellom de dramatiske fjellene og en liten marina. Her bor du i veldesignede rom på den arabiske halvøya i Fujairah, og på hotellet venter en herlig blanding av aktiviteter og avslapning.

Ved bassengområdet med separat barnebasseng kan du nyte late dager og svalende bad, eller unne deg en massasjebehandling i hotellets spa. Hvis du vil trene er det et treningsrom med gruppetimer, og utenfor hotellet kan du sykle i fjellene eller prøve ulike vannsporter ved stranden. Ved siden av hotellet er det også en strandklubb som gjester over 16 år er velkommen til å besøke.

På Fairmont Fujairah Beach Resort er det flere barer og restauranter hvor du kan smake på lokale spesialiteter og internasjonale favoritter. Den populære bassengbaren har flott beliggenhet og serverer snacks og forfriskende drikke fra tidlig morgen til sent på kveld.

Hotellet ligger langs kysten, ca. 15 minutter med bil fra byen Dibba. Et større utvalg av restauranter og shopping finner du i Fujairah, ca. en times kjøring unna.

Øvrig informasjon

  • Bygget: 2017
  • Etasjer: 12
  • Rom/leiligheter: 181
  • Heis
  • Resepsjon
  • Bagasjeoppbevaring
  • Vaskeriservice
  • Parkering inkludert på hotellområdet med forbehold om plass

Internett

  • WiFi på hele hotellet er inkludert
  • WiFi på rommet er inkludert

Vår service på reisemålet

Ving har ikke personale på reisemålet ditt, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Skatter & avgifter

Myndighetene har innført en turistskatt på overnattinger i Fujairah. På samtlige hotell og leilighetshotell kreves det en ekstra skatt. Skatten kan varierer litt fra hotell til hotell, men ligger på ca. 10-20 dirham pr. natt og rom. I en 2-romsleilighet betales det alltid skatt for respektive rom. Skatten betales direkte til hotellet, senest ved avreise.

Offisiell klassifisering mangler

Rom og leiligheter

Unikt innredede rom.

To romtyper:
Dobbeltrom
(ca. 40 m²) for 2–3 personer
Pene rom med utsikt mot omgivelsene eller havet. Rommene har en dobbeltseng king size eller to enkeltsenger.

Familierom
(ca. 80 m²) for 4 personer, hvorav 2 barn
Pene rom med mørke innredningsdetaljer og havutsikt eller utsikt mot omgivelsene. Rommene har en dobbeltseng king size eller to enkeltsenger.

I alle rom/leiligheter:

  • Aircondition
  • Balkong eller terrasse
  • Enkeltsenger i noen rom
  • Dobbeltseng i noen rom
  • Ekstra oppredning i eksisterende ordinær seng
  • TV med satellittkanaler
  • Romservice
  • Tregulv
  • Forbindelsesdør i noen rom
  • Safe
  • Strykejern og strykebrett på forespørsel
  • Minibar mot betaling
  • Vannkoker
  • Hårføner
  • Badekar med dusj
  • Rengjøring – dager pr. uke: 7

Ekstrasenger

På hotell hvor tre eller fire personer kan bo på samme rom eller i samme leilighet, deler dere som oftest den sengen eller sengene som står i rommet (enten to smale grand lit-senger, eller én eller to dobbeltsenger). Den sengen dere deler har felles madrass og sengetøy. På enkelte hotell kan det være mulig å få satt inn en ekstra seng på rommet – dette bestilles og betales direkte til hotellet under oppholdet.

Mat og drikke

Fairmont Fujairah Beach Resort har et hyggelig utvalg av barer og restauranter. Her kan du nyte store buffeer og smakfulle retter fra meny.

  • Kombinert bassengbar/lounge Canvas med servering av enkle retter og snacks, åpen kl. 11.00–22.00
  • Lounge med afternoon tea, åpen kl. 11.00–22.00
  • Bufférestaurant Canvas med lokale og internasjonale retter, serverer frokost kl. 07.00–10.30, lunsj kl. 12.30–15.00 og middag kl. 18.30–22.00
  • Kombinert à la carte-restaurant og sportsbar Arena, åpen kl. 18.30–01.00
  • Kombinert à la carte-restaurant og strandklubb Lava med retter fra Middelhavet og Asia, åpen kl. 11.00–18.00
  • À la carte-restaurant med fisk og skalldyr, åpen kl. 15.00–23.00
  • Bord må reserveres
  • Pent antrekk (ikke tillatt med badetøy)
  • Barnestoler

Måltider på hotellet:

  • Frokost mot betaling
  • Halvpensjon mot betaling (frokost- og middagsbuffé)
  • Helpensjon mot betaling (frokost-, lunsj- og middagsbuffé)
  • All Inclusive mot betaling

All Inclusive

Inkludert i hotellets All Inclusive:

  • Frokost, lunsj og middag i bufférestauranten
  • Til lunsj og middag er vann, brus, samt lokalt øl og vin inkludert
  • Ønsker du å erstatte et måltid i bufférestauranten med et måltid i à la carte-restaurantene, får du en kreditt på 100 AED per voksen og 50 AED per barn. Bord må reserveres en dag i forveien.
  • Vann, brus, kaffe, te og lokale alkoholholdige drikker i en av barene eller restaurantene kl. 11.00–22.00

Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Tilgjengelighet

Nedenfor finner du informasjon om tilgjengelighet som vi har mottatt fra hotellet. Hvis ingen informasjon vises, har vi ikke mottatt noen opplysninger enda. Rommet eller leiligheten, inkludert badet, kan være delvis tilpasset gjester med nedsatt bevegelighet og følger lokal standard, men oppfyller ikke nødvendigvis skandinavisk standard. For å sikre at rommet eller leiligheten dekker dine individuelle behov, anbefaler vi at du kontakter hotellet direkte. Det kan ikke garanteres at alle hotellets fasiliteter er tilgjengelige for rullestolbrukere eller personer med annen nedsatt bevegelighet. Vær oppmerksom på at du under «Beliggenhet og transport» finner annen relevant informasjon om hotellets beliggenhet. For flere tips, anbefalte hotell og ytterligere informasjon om blant annet assistanse, transport og utstyr, viser vi til Reiser for deg med funksjonsnedsettelse.

Heis
Ja

På hotellet

Er området på hotellet tilgjengelig med rampe eller heis?

Basseng og strand

Hotellets lekre bassengområde inviterer til avslappende stunder og avkjølende bad.

  • Basseng 840 m², aldersgrense 16 år, ved strandklubben
  • Basseng ved strandklubben, 16-årsgrense
  • Barnebasseng (50 cm. dypt)
  • Solsenger ved bassenget og på stranden
  • Parasoll ved bassenget og på stranden
  • Badehåndklær

Strender

Fujairah har barnevennlige, langgrunne og fine strender.

Trening og aktiviteter

Hotellet har et innbydende spa med ulike behandlinger, yogatimer, hamam og badstue. Du kan også trene med en personlig trener eller delta i gruppetimer, alt mot betaling. Treningsrom og spa har 18-årsgrense.

  • Treningsrom
  • Spa mot betaling
  • Spabehandlinger mot betaling
  • Massasje mot betaling
  • Hamam mot betaling
  • Badstue mot betaling
  • Boblebad mot betaling
  • Vanngymnastikk
  • Yoga mot betaling
  • Gruppetrening mot betaling
  • Volleyball
  • Vannsporter mot betaling
  • Underholdning

For barn og ungdom

Hotellets barneklubb har engelsktalende personale og tar imot barn mellom 4 og 8 år.

  • Internasjonal barneklubb med engelsktalende personale
  • Lekeplass

Beliggenhet og transport

Turist- og strandområde med lokaltrafikk. Hotellet ligger i ferieområdet Suwayfah, og her ligger det kun noen småbutikker og restauranter i tilknytning til øvrige hotell.

  • Hotellet ligger nær strand/badeplass
  • Nærmeste sentrum: 65 km Fujairah
  • Hovedsentrum: 65 km Fujairah
  • Nærmeste strand/badeplass: 100 m stranden utenfor hotellet
  • Severdighet: 50-100 m Aqua Bounce Fujarah
  • Severdighet: 1 km Fiqit Market
  • Severdighet: 5,5 km Dibba Hiking Trail
  • Flyplass: 140 km Dubai Int'l Airport

Mina Al Fajer
Dibba, Fujairah, U.A.E
+971 9204 1035

Transport til reisemålet

For å komme deg enklest mulig til hotellet, anbefaler vi at du forhåndsbestiller privat transport. Det kan du gjøre online samtidig med at du bestiller reisen, eller ved å kontakte en reiserådgiver etterpå. All informasjon om hvordan og hvor sjåføren møter deg finner du i reisedokumentene dine. Les mer om transport når du reiser med rutefly.

Reisetiden fra Dubais flyplass til Fujairah er ca. 2 timer (ca. 150 km). Fra Al Maktoum International Airport tar det ca. 2 timer (150 km), avhengig av trafikken.

Priser og bestilling