Novotel Marrakech Hivernage

  • Treningsrom
  • Gratis WiFi i rommene/leilighetene

Om hotellet

Novotel Marrakech Hivernage er et moderne og fresht hotell i sentrum av Marrakech. Hotellet ligger i Hivernage-området, som preges av internasjonale hotellkjeder og butikker, samt fine restauranter.

På Novotel Marrakech Hivernage er det et lite basseng med solsenger og parasoller som inviterer til avslapning....
  • Treningsrom
  • Gratis WiFi i rommene/leilighetene

Hotellfakta

  • Restaurant1 stk.
  • Bar1 stk.
  • TreningsromJa, inkludert
  • HeisJa
  • Aircondition i alle rom/leiligheterJa
Dobbeltrom

Om hotellet

Novotel Marrakech Hivernage er et moderne og fresht hotell i sentrum av Marrakech. Hotellet ligger i Hivernage-området, som preges av internasjonale hotellkjeder og butikker, samt fine restauranter.

På Novotel Marrakech Hivernage er det et lite basseng med solsenger og parasoller som inviterer til avslapning. Ønsker du en aktivitet som får pulsen opp, kan du besøke hotellets treningsrom. I hotellets restaurant serveres alle dagens måltider, og det er mulig å spise både innendørs og utendørs. Lobbyen har en stilfull bar hvor du kan bestille både varm og kald drikke. Rommene på Novotel Marrakech Hivernage er hyggelige og enkelt innredet.

Det kjente markedstorget Jemaa el-Fnaa og flere av byens fremste severdigheter ligger bare en kort taxitur unna hotellet.

Øvrig informasjon

  • Bygget: 2009
  • Bygninger: 1
  • Etasjer: 5
  • Rom/leiligheter: 112
  • Heis
  • Resepsjon
  • Vaskeriservice mot betaling
  • Parkering inkludert på hotellområdet med forbehold om plass

Internett

  • WiFi i resepsjon/lobby er inkludert
  • WiFi på rommet er inkludert

Vår service på reisemålet

Ving har ikke personale i Marokko, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Skatter & avgifter

Marrokanske myndigheter har innført en turistskatt på overnattinger. På samtlige hotell og leilighetshotell pålegges man denne skatten. Barn under to år er fritatt. Denne turistskatten betales på hotellet.

Pris pr. person og natt:
1 til 4,5 euro, avhengig av hotellets klassifisering.

Vær oppmerksom på at Vings klassifisering av hotellet kan skille seg fra den offisielle klassifiseringen. Sistnevnte utgjør grunnlaget for turistskatten.

Offisiell klassifisering mangler

Rom og leiligheter

Moderne og lyst innredede rom (ca. 30 m²).

To romtyper:
Enkeltrom
Dobbeltrom for 2–3 personer

I alle rom/leiligheter:

  • Aircondition (sentralstyrt)
  • Dobbeltseng (queen size)
  • Ekstra oppredning på oppredbar sofa
  • Vegg til vegg-teppe
  • Safe
  • Kjøleskap
  • Hårføner
  • Badekar med dusj

Mat og drikke

Hotellets restaurant tilbyr et hyggelig miljø og internasjonal meny.

  • Bar
  • Restaurant Le Bazz'art, serverer frokostbuffé kl. 08.00–11.00 og lunsj og middag fra buffé eller meny

Måltider på hotellet:

  • Enkel frokostbuffé er inkludert

Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Basseng og strand

I ferien kan du ta et avkjølende bad i bassenget.

  • Basseng
  • Solsenger ved bassenget
  • Parasoll ved bassenget
  • Badehåndklær mot betaling

Strender

Nærmeste strand ligger i Essaouira, nesten 200 kilometer fra Marrakech. Rett utenfor Marrakech ligger det likevel flere populære strandklubber med bassenger. En av dem er Plage Rouge, som ligger ti kilometer fra Marrakech på veien til Ourikadalen. Place Rouge har et stort utendørsbasseng med sandstrand, solsenger, bar og restaurant. Andre populære strandklubber er Sunset Club og Nikki Beach i Le Palmeraie, palmeoasen på vei mot Casablanca. Strandklubbene kan være stengt om vinteren.

Badelandet Oasiri er Nord-Afrikas største, med bølgebasseng, restauranter og en trivelig hage.

Alle større hotell i Marrakech har store basseng og fine hager. Temperaturen i bassengene kan variere med årstidene.

Trening og aktiviteter

  • Treningsrom (lite og enkelt)

Beliggenhet og transport

Turistområde med lokaltrafikk.

  • Nærmeste sentrum: 0 m Marrakech
  • Hovedsentrum: 1,5 km Medinaen, Marrakech
  • Flyplass: 5 km Marrakech

Rue Harroun Errachid, Quartier Hivernage
400 00 Marrakech
+212 524 424540
H6218-RE@accor.com

Transport til reisemålet

For å komme deg enklest mulig til hotellet, anbefaler vi at du forhåndsbestiller privat transport. Det kan du gjøre online samtidig med at du bestiller reisen, eller ved å kontakte en reiserådgiver etterpå. All informasjon om hvordan og hvor sjåføren møter deg finner du i reisedokumentene dine. Les mer om transport når du reiser med rutefly.

Reisetiden fra flyplassen i Marrakech. La Menara, til sentrum av Marrakech er ca. 10 minutter (5 km), og til La Palmeraie i utkanten av Marrakech tar det ca. 25 minutter (ca. 18 km). Tiden kan variere avhengig av lokale trafikkforhold.

Priser og bestillning