Maison Astor Paris, Curio Collection by Hilton

Paris, Paris
  • Ligger sentralt mellom Champs Elysées og operaen
  • Velg mellom flere romtyper og suiter
  • Gratis WiFi i rommene/leilighetene
Se tilgjengelige rom
skip links

Om hotellet

I en rolig gate mellom Champs Elysées og operaen ligger det smakfullt innredede Maison Astor Paris, Curio Collection by Hilton. Hotellet ligger nær flere av Paris' severdigheter som for eksempel Notre Dame, Eiffeltårnet og det kjente varehuset Galeries Lafayette.

På hotellet er det en fin restaurant hvor du...
  • Ligger sentralt mellom Champs Elysées og operaen
  • Velg mellom flere romtyper og suiter
  • Gratis WiFi i rommene/leilighetene
  • Treningsrom

Hotellfakta

  • Restaurant
    Ja
  • Bar
    Ja
  • Treningsrom
    Ja, inkludert
  • Heis
    Ja
  • T-banestasjon
    200 m
  • Aircondition i alle rom/leiligheter
    Ja
  • Triumfbuen
    1,9 km
  • Louvre
    1,9 km
  • Eiffeltårnet
    3,1 km
Hotellets à la carte-restaurant med lokale og internasjonale retter
Dobbeltrom king (Premium)

Om hotellet

I en rolig gate mellom Champs Elysées og operaen ligger det smakfullt innredede Maison Astor Paris, Curio Collection by Hilton. Hotellet ligger nær flere
av Paris' severdigheter som for eksempel Notre Dame, Eiffeltårnet og det kjente varehuset Galeries Lafayette.
På hotellet er det en fin restaurant hvor du kan nyte deilige retter med sesongens
økologiske ingredienser, fra lokale produsenter. De har også en bar hvor du kan starte dagen med en kopp kaffe og noe nybakt, spise en enkel lunsj eller avslutte dagen med en drink. Vil du trene i ferien har hotellet et lite treningsrom.
Maison Astor Paris, Curio Collection by Hilton har vakkert innredede rom og suiter, og vil du ha det litt ekstra luksuriøst kan du med fordel bestille en juniorsuite eller en suite duplex.

Øvrig informasjon

En liten sum trekkes i depositum ved ankomst til hotellet, for å dekke eventuelle ekstra kostnader eller skader.

Bygget: 1907
Renovert: 2015
Bygninger: 1
Etasjer: 7
Rom/leiligheter: 128
Heis
Resepsjon
Bagasjeoppbevaring
Vaskeriservice mot betaling
Parkering offentlig parkeringsplass

Internett

WiFi i resepsjon/lobby er inkludert
WiFi på rommet er inkludert

Vår service på reisemålet

Ving har ikke personale i Paris, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Skatter & avgifter

Franske myndigheter har innført en turistskatt for overnattinger i Paris. På samtlige hotell og leilighetshotell, untatt hotell som eies av Disneyland® (hotell med registrert varemerkesymbol i navnet), tas det ut en ekstra skatt. Barn under 12 år er unntatt fra turistskatt. Skatten betales direkte til hotellet, senest ved avreise.

Pris pr. person og natt:
2-stjerners hotell/leilighetshotell: 3,25 euro/person/natt
3-stjerners hotell/leilighetshotell: 5,20 euro/person/natt
4-stjerners hotell/leilighetshotell: 8,13 euro/person/natt
5-stjerners hotell/leilighetshotell: 10,73 euro/person/natt

Vær oppmerksom på at Vings klassifisering av hotell kan være forskjellig fra den offisielle klassifiseringen av hotellet, som er grunnlaget for skattens størrelse.

Hotellets offisielle klassifisering er 4.

Rom og leiligheter

Stilige rom og suiter med individuell innredning.

Dobbeltrom queen har en dobbeltseng queen size. Dobbeltrom king har en dobbeltseng king size.

Dobbeltrom deluxe har enten en dobbeltseng king size eller to enkeltsenger, minibar med gratis brus, badekåper og tøfler. Bor dere tre personer i denne type rom, sover 3. person i en oppredbar sofa.

Juniorsuitene har en dobbeltseng king size og er elegant innredet med en dekorativ marmorpeis og separat sittegruppe. I denne suiten inngår også minibar med gratis brus, badekåper og tøfler.

Suite duplex er vakkert innredet og har to etasjer. Oppholdsromdelen med oppredbar sofa nede og soverommet med en dobbeltseng queen size oppe. I suiten inngår også minibar med gratis brus, badekåper og tøfler.
Fem romtyper:
Dobbeltrom queen (ca. 18 m²) for 1–2 personer
Dobbeltrom king (premium, ca. 19 m²) for 1–2 personer
Dobbeltrom deluxe (ca. 25 m²) for 2–3 personer
Juniorsuite (ca. 34 m²) for 2–3 personer
Suite duplex (ca. 40 m²) for 2–3 personer

I alle rom/leiligheter:

  • Aircondition (sentralstyrt)
  • Enkeltsenger i noen rom
  • Dobbeltseng (queen size) i noen rom
  • Stor dobbeltseng (king size) i noen rom
  • Ekstra oppredning på oppredbar sofa
  • Barneseng (begrenset antall)
  • TV med satellittkanaler
  • Romservice
  • Vegg til vegg-teppe
  • Safe
  • Strykejern og strykebrett
  • Minibar mot betaling
  • Kaffemaskin
  • Hårføner
  • Tøfler i noen rom
  • Badekåper i noen rom
  • Toalettartikler
  • Badekar eller dusj
  • Rengjøring – dager pr. uke: 7
Rengjøring innebærer at gulvet feies, sengene res opp, søppel tømmes, og overflater samt badet tørkes av. Håndklær byttes vanligvis 1–3 ganger i uken, mens sengetøy skiftes sjeldnere.

Mat og drikke

  • Bar
  • À la carte-restaurant med lokale og internasjonale retter, serverer lunsj og middag (åpningstidene varierer)
  • Frokostrom

Måltider på hotellet:

  • Frokost mot betaling
Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Trening og aktiviteter

  • Treningsrom (lite og enkelt)

Beliggenhet og transport

Sentrumsområde med bytrafikk.
  • Hotellet ligger i sentrumsområde
  • Nærmeste sentrum: 900 m Champs Elysées
  • Hovedsentrum: 0 m Paris
  • Kollektivtransport: 200 m Saint Augustin, t-bane
  • Severdighet: 1,9 km Triumfbuen
  • Severdighet: 1,9 km Louvre
  • Severdighet: 3,1 km Eiffeltårnet
  • Flyplass: 30 km Charles de Gaulle, 18 km Orly
11, Rue d´Astorg
75008 Paris (8:e arr.)
+33 1 5305 0505
reservation@astorsainthonore.com

Transport til reisemålet

For å komme deg enklest mulig til hotellet, anbefaler vi at du forhåndsbestiller privat transport. Det kan du gjøre online samtidig med at du bestiller reisen, eller ved å kontakte en reiserådgiver etterpå. All informasjon om hvordan og hvor sjåføren møter deg finner du i reisedokumentene dine. Les mer om transport når du reiser med rutefly.

Reisetiden fra flyplassen Charles de Gaulle til Paris er ca. 30-45 minutter (ca. 30 km). Fra Orly er den ca. 30 minutter (ca. 20 km). Tiden kan variere avhengig av lokale trafikkforhold.

Fra Charles de Gaulle til sentrum av Paris kan du enten ta buss, flybuss, tog, metro, hurtigtoget RER eller taxi. Busser og hurtigtoget RER går vanligvis hvert 15. minutt. Taxi tar 30-45 minutter. Er dere tre personer eller flere kan det lønne seg å ta taxi tur/retur flyplassen istedenfor kollektivtrafikk.

Til og fra Orly kan du ta lokalbuss, flybuss, hurtigtoget RER eller taxi. Les Cars-busser kjører deg hele veien inn til sentrum av Paris, og anbefales. Vær oppmerksom på at hvis du reiser med RER så må du bytte tog underveis.

PRISER OG BESTILLING