Person som sklir ned en vannsklie og inn i et basseng. (AI-generert tekst)

Ayia Napa WaterWorld

Ta med hele familien til Ayia Napa WaterWorld – Europas største temapark. Her venter en dag fylt med fart og spenning i et badeland med moderne vannsklier.

    Hurtigfakta

  • Ukedag:
    Alle dager.
  • Varighet:
    Heldagsutflukt. Parkens åpningstider er i april og oktober kl. 10.00–17.00. Resten av sommeren er åpningstidene kl. 10.00–18.00. Med forbehold om endringer.
  • Pris:
    50 EUR pr. voksen, 30 EUR pr. barn.
  • Språk:
    Utflukten er på egen hånd.
  • Lurt å ha med:
    Badetøy og håndkle.
  • Viktig informasjon:
    Billetten inkluderer inngang til badelandet, tilgang til alle vannskliene og solsenger. Mat og drikke er ikke inkludert, men kan kjøpes i parken. Har du kjøpt billetten via Ving, kan du benytte parkens Fast Track-inngang og slipper å stå i kø ved billettluken. Oppbevaringsskap kan leies mot betaling for 7 EUR. Når du leverer tilbake nøkkelen, får du 3 EUR tilbake.

    Transport til og fra parken er ikke inkludert. Den enkleste måten å komme seg til WaterWorld på er med lokalbuss 102 og tilbake med buss 101. Bussene går ca. hvert 20. minutt mellom WaterWorld, Ayia Napa, Cape Greco, Paralimni og Protaras. Billetten kjøpes kontant på bussen og koster 2 euro. Kort godtas ikke. Du kan også ta taxi eller sykle.

    Enkelte attraksjoner har en minimumshøyde på 120 eller 140 cm. Alle attraksjonene og vannskliene oppfyller EUs sikkerhetskrav.

    Gjenbesøk
    I april, mai, juni, september og oktober kan du besøke parken én gang til uten ekstra kostnad. I juli og august får du 50 % rabatt på et nytt besøk. På søndager er det nye besøket kostnadsfritt. For å benytte deg av tilbudet må du besøke Customer Service før du forlater parken. Der blir du fotografert og får en returkupong.

    The Wave Fest
    På søndager, frem til og med 30. august, arrangeres også The Wave Fest kl. 13.00–18.00, med musikk og ekstra underholdning.
  • Slik bestiller du:
    Hvis utflukten er mulig å bestille hjemmefra, vises den som et tilvalg når du bestiller reisen din. Har du allerede bestilt reisen, kan utflukten bestilles på "Min side".  Dersom det er ledig plass, kan utflukten også bestilles når du er på reisemålet, direkte i Ving-appen eller hos Vingvertene.
  • Utflukten tilbys av:
    Aeolos Cyprus Travel
Vann, vann og enda mer vann – sol, bading, underholdning og aktiviteter. Det er det som venter i Ayia Napa WaterWorld – Europas største temapark. Valget av tema er ikke overraskende – «gresk mytologi og greske guder». Ifølge legenden var Kypros de greske gudenes lekeplass, og det var sannsynligvis dette man hadde i tankene da Ayia Napa WaterWorld ble designet.

Her finnes noe for alle, og det er god tid til lek og aktiviteter som Kamikaze Slides, Zephyrs Breeze, Icarus Fall og mye mer. Prøv en av de mange vannskliene og bassengene, eller ta et bad i det herlige bølgebassenget. Ønsker du bare å slappe av, kan du tilbringe hele dagen i skyggen med en bok i hånden.

Barn elsker denne parken. Det finnes et eget barnevennlig område med trygge vannsklier og klatrestativer samt en barnerestaurant med møbler i barnestørrelse.

I høysesongen kan det oppstå lange køer ved inngangen til badelandet – så vær ute i god tid.

Hvor blir jeg hentet når jeg skal være med på en utflukt? Hvordan fungerer det med bestilling og betaling? Her finner du alt du trenger å vite om våre utflukter.

,