The Rathbone Hotel

  • Ligger sentralt i West End
  • Gratis WiFi på hele hotellet

Om hotellet

The Rathbone Hotel er et hyggelig og personlig hotell med sentral beliggenhet i Soho. Her bor du i stilfulle omgivelser der klassisk britisk sjarm møter moderne design, med smakfull innredning og en varm og innbydende atmosfære.

Fra hotellet har du gangavstand til noen av Londons mest populære områder, som...
  • Ligger sentralt i West End
  • Gratis WiFi på hele hotellet

Hotellfakta

  • Bar1 stk.
  • TreningsromNei
  • HeisJa
  • T-banestasjon150 m
  • Aircondition i alle rom/leiligheterJa
  • Piccadilly Circus1,3 km
  • Covent Garden1,4 km
  • Westminster – Big Ben2,4 km
Eksempel på dobbeltrom

april

14°
5°

mai

17°
8°

juni

20°
11°

juli

22°
14°

august

21°
13°

Om hotellet

The Rathbone Hotel er et hyggelig og personlig hotell med sentral beliggenhet i Soho. Her bor du i stilfulle omgivelser der klassisk britisk sjarm møter moderne design, med smakfull innredning og en varm og innbydende atmosfære.

Fra hotellet har du gangavstand til noen av Londons mest populære områder, som Oxford Street, Regent Street og West End. Covent Garden og Piccadilly Circus ligger også i nærheten, og ønsker du å komme deg enkelt rundt i byen, ligger nærmeste t-banestasjon kun ca. 150 meter fra hotellet.

Hotellet har både bar og frokostrom, der du kan starte dagen i rolige omgivelser eller slappe av med noe å drikke etter en dag i byen. Reiser du i jobbsammenheng, tilbys også konferansefasiliteter.

The Rathbone Hotel tilbyr rom med varm og innbydende innredning i forskjellige størrelser og med ulik utforming.

Øvrig informasjon

En liten sum trekkes i depositum ved ankomst til hotellet, for å dekke eventuelle ekstra kostnader eller skader.

  • Bygget: 1936
  • Renovert: 1995
  • Bygninger: 1
  • Etasjer: 5
  • Rom/leiligheter: 72
  • Heis (i hovedbygningen)
  • Resepsjon
  • Bagasjeoppbevaring
  • Vaskeriservice mot betaling

Internett

  • WiFi på hele hotellet er inkludert
  • WiFi på rommet er inkludert

Vår service på reisemålet

Ving har ikke personale i London, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Hotellets offisielle klassifisering er 4.

Rom og leiligheter

Hyggelig innredede rom med varierende størrelse og interiør. Dobbeltrom club og dobbeltrom deluxe club har mer moderne innredning, badekåper og tøfler.

Fire romtyper:
Enkeltrom (ca. 11 m²)
Dobbeltrom (16–20 m²) for 2 personer
Dobbeltrom club (ca. 20 m²) for 1–2 personer
Dobbeltrom deluxe club (ca. 20 m²) for 1–2 personer

I alle rom/leiligheter:

  • Aircondition (sentralstyrt)
  • Enkeltsenger i noen rom
  • Smal dobbeltseng (grandlit) i noen rom
  • Ekstra oppredning i sammenleggbar ekstraseng
  • TV med satellittkanaler
  • Romservice
  • Vegg til vegg-teppe
  • Safe
  • Strykejern og strykebrett
  • Vannkoker samt kaffe og te
  • Hårføner
  • Tøfler i noen rom
  • Badekåper i noen rom
  • Toalettartikler
  • Badekar eller dusj
  • Rengjøring – dager pr. uke: 7

Rengjøring innebærer at gulvet feies, sengene res opp, søppel tømmes, og overflater samt badet tørkes av. Håndklær byttes vanligvis 1–3 ganger i uken, mens sengetøy skiftes sjeldnere.

Mat og drikke

I baren på hotellet kan du bestille gode drinker og friske cocktails. I nærområdet rundt hotellet er det et bredt utvalg av restauranter.

  • Bar
  • Frokostrom

Måltider på hotellet:

  • Frokost mot betaling

Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Tilgjengelighet

Nedenfor finner du tilgjengelighetsinformasjonen vi har mottatt fra hotellet. Hvis ingen informasjon vises, har vi foreløpig ikke fått noen opplysninger. For flere tips og anbefalte hotell, les videre på Reiser for deg med funksjonsnedsettelse.

Heis
Ja (i hovedbygningen)

På hotellet

Er området på hotellet tilgjengelig med rampe eller heis?

Beliggenhet og transport

Sentrumsområde med bytrafikk. Nivåforskjeller kan forekomme innen etasjene på hotellet.

  • Hotellet ligger i sentrumsområde
  • Nærmeste sentrum: 0 m Londons West End
  • Hovedsentrum: 0 m London
  • Kollektivtransport: 150 m Goodge Street underground, t-bane
  • Severdighet: 1,3 km Piccadilly Circus
  • Severdighet: 1,4 km Covent Garden
  • Severdighet: 2,4 km Westminster – Big Ben
  • Flyplass: 24 km Heathrow, 47 km Gatwick, 56 km Stansted

30 Rathbone Street
London, W1T 1LB
+44 20 7636 2001
reservations@rathbonehotel.com

Transport til reisemålet

London har fire flyplasser - Heathrow, Gatwick, Stanstead og London City Airport. Transport mellom flyplassen og hotellet er på egen hånd, og er ikke inkludert i reisens pris. Flyplassene har følgende forbindelser med sentrum:

Heathrow, ca. 25 km vest for London
- T-bane, Piccadilly Line til London sentrum (Picadilly Circus) går hvert 10. minutt på dagtid. Reisen tar ca. 40 min. og er det billigste alternativet. Trangt i rushtiden.
- Heathrow Express, en toglinje som på dagtid går hvert kvarter til Paddington Station, er det raskeste alternativet med en reisetid på kun 15 min.
- Bussene passerer mange sentrale hotell i London, reisetid ca. 55-75 min. (Liverpool Station og Victoria Station).
- Taxi er ofte det behageligste fremkomstmiddelet, men er det dyreste alternativet. Det tar lang tid i rushtrafikken.

Gatwick, ca. 45 km syd for London
- Gatwick Express til Victoria Station. Toget går hvert kvarter og tar ca. 30 min.
- Tog til London Bridge eller St. Pancras går hvert 15. minutt, reisen tar ca. 45 min. og er det billigste alternativet.
- Taxi er ofte det behageligste fremkomstmiddelet, men er det dyreste alternativet. Det tar lang tid i rushtrafikken.

Stansted, ca. 50 km nord for London
- Stanstead Express til Liverpool Station. Toget går hvert 15. minutt og tar ca. 45 min.
- Bussene passerer mange sentrale hotell i London. Reisetid ca. 55–75 min. (Liverpool Station og Victoria Station).
- Taxi er ofte det behageligste fremkomstmiddelet, men er det dyreste alternativet. Det tar lang tid i rushtrafikken.

London City Airport, ca. 11 km øst for London
- DLR Line til Bank Underground Station går hvert 8–15. minutt og tar ca. 25 min.
- Taxi er ofte det behageligste fremkomstmiddelet, men er det dyreste alternativet. Det tar lang tid i rushtrafikken.

Priser og bestilling